You are here: Home > Księżyc > Charakterystyka znaku Raka

Charakterystyka znaku Raka

Rak boi się wszystkiego, w tym i chorób. Dlatego nieraz woli uprzedzić fakty i oswoić strach… wymyślając sobie urojone dolegliwości! Jako znak wodny najbardziej lęka się chorób dziedzicznych i z pasją tropi ich historię w rodzinie. Ma to swoje dobre strony, bo dzięki temu bardzo dba o zdrowie. Rak niechętnie uprawia sporty, nawet aktywność na świeżym powietrzu na ogół ogranicza do rodzinnych pikników i małych przyjęć w ogródku lub na działce. Jest idealnym pacjentem, ufnie poddaje się opiece lekarzy i pielęgniarek, a nawet w szpitalu może poczuć się jak w domu, jeśli otoczenie jest dla niego miłe i troskliwe. Nieraz choruje po to, żeby zwrócić na siebie uwagę rodziny.

Często się objada i nie potrafi oprzeć się słodyczom, przez co miewa kłopoty z układem pokarmowym. Konsultacja z psychologiem zapobiegnie rozwijaniu się jego fobii i lęków.

Ma skłonności do chorób układu pokarmowego (w szczególności żołądka) i chorób piersi. Jest bardzo wrażliwy na zmiany nastrojów w otoczeniu, które mogą u niego spowodować zaburzenia emocjonalne.

Tags:

Leave a Reply