You are here: Home > Księżyc > Czary i fazy Księżyca

Czary i fazy Księżyca

Zmieniający się na niebie Księżyc od wieków uważany byl za przyjaciela kapłanów, magów i czarownic. Od jego faz uzależniano nie tylko terminy wielu obrzędów religijnych, ale też czas magicznych rytuałów i czarów.

Podczas nowiu Księżyca rozpoczynano magiczne obrzędy i planowano przebieg dalszych przedsięwzięć. Także dzisiaj mówimy, że nowe przedsięwzięcia najlepiej inaugurować podczas nowiu, kiedy rozpoczyna się nowy miesiąc księżycowy. Jest to również moment skupienia uwagi, czas refleksji i medytacji nad kierunkiem, w jakim zmierzają nasze sprawy.

Czas od nowiu do pełni, kiedy Księżyc wzrasta, to okres umacniania się w decyzjach i nabierania sił, a więc czas odpowiedni dla czarów, których celem jest ekspansja i zdobywanie. Łatwiej nam wtedy przekonać innych do swoich planów, znaleźć sprzymierzeńców i zneutralizować wrogów.

Czas pierwszej kwadry Księżyca przynosi zmiany i okazję do naprawy ewentualnych błędów. To może być czas, w którym zmagamy się z trudnościami lub z powodu zbyt wielkich przeciwności losu rezygnujemy z rozpoczętego działania.

Pełnia Księżyca jest szczególnym momentem — możemy teraz zobaczyć swoje sprawy w nowym świetle. To odpowiedni czas na podejmowanie poważnych decyzji, na próbę spowodowania odmiany losu. Podczas pełni siła Księżyca jest największa. Wszystkie kwestie nabierają wtedy ostrości, zdajemy się na refleks i szybkość w działaniu. Sprawy, które rozpoczęliśmy podczas nowiu Księżyca, teraz finalizujemy lub komentujemy.

Pełnia uznawana jest jednak za czas niespokojny. Wzmacnia cechy, które kojarzone są z przemocą i niecierpliwością.

Tags:

Leave a Reply