You are here: Home > Księżyc > Drzewko pieniędzy

Drzewko pieniędzy

Wykonanie:Delikatnie, aby nie uszkodzić rośliny, wygrzebujemy trzy dołki w doniczce i zakopujemy w nich monety (najlepiej w jednym dołku miedziane, w drugim srebrne, w trzecim dwu- lub pięciozłotowe). Przysypujemy monety ziemią, a potem wiążemy wstążeczki na gałązkach łub listkach drzewka. Patrzymy na drzewko, myśląc o bogactwie i pomyślności, a potem mówimy w myślach lub na głos:

„Drzewko pieniędzy, rośnij dla mnie szczęśliwie. Mój dar to złoto, wkrótce odkryję twój dar”.

Następnie należy podlać drzewko i traktować je z szacunkiem. Pielęgnując je, poświęcamy uwagę materialnej stronie życia, myślimy o zyskach i pieniądzach, które płyną z różnych źródeł. Kiedy wstążeczki zbledną, należy wymienić je na nowe w najbliższy czwartek po nowiu Księżyca.

Księżyc w znaku Bliźniąt sprzyja kontaktom z innymi ludźmi, ale też zdobywaniu ważnych informacji. Tego dnia możemy poeksperymentować z telepatią. Czasami przecież intuicyjnie czujemy, że ważne informacje dosłownie wiszą w powietrzu. Jeśli więc koniecznie chcemy się czegoś dowiedzieć, podejmijmy aktywne działania właśnie teraz. Energia znaku Bliźniąt sprzyja też rozpoczynaniu podróży — jest to doskonały moment na sprawienie sobie talizmanu zapewniającego szczęście w podróży.

Planetarnym opiekunem Księżyca w znaku Bliźniąt jest Merkury. Kolory świec, których zapalenie może dodać ci energii, to granatowy, błękitny i srebrny oraz żółty.

Czar: Nawiązanie (odnowienie) kontaktu. Gdy Księżyc przebywa w znaku Bliźniąt, warto odnowić dawne znajomości, które uległy rozluźnieniu na przykład z powodu upływu czasu lub odległości, która nas z kimś rozdzieliła. Aby przełamać nieśmiałość i zapewnić sobie odnowienie starych więzi, skorzystajmy z pięknego angielskiego czaru.

Wykonanie: Ustawiamy świece i myślimy o osobie, z którą chcemy nawiązać lub odnowić kontakt. Zapalamy pierwszą świecę z lewej strony, a następnie przesuwamy nad płomieniem kryształ i mówimy: „Jeden, aby znaleźć”. Przesuwamy kryształ nad płomieniem drugi raz i mówimy „Dwa, aby znaleźć”, a potem przesuwamy kryształ trzeci raz i mówimy: „Trzy, aby przesłać wiadomość do jej (jego) serca”.

Następnie zapalamy drugą świecę od pierwszej i wykonujemy te same czynności, co nad pierwszą świecą. Potem zapalamy trzecią od drugiej i po raz trzeci przesuwamy kryształ, mówiąc zaklęcie.

Układamy kryształ przed świecami i pozwalamy, aby wypaliły się do końca. Zanim zadzwonimy, wyślemy list lub maila, bierzemy kryształ i ponownie zataczamy kręgi oraz wypowiadamy zaklęcie nad telefonem, listem lub komputerem.

Bywają takie znajomości, których z różnych powodów nie da się odnowić. Zastosowanie tego czaru pomoże wtedy zdobyć wiadomości o tej osobie od innych wspólnych znajomych lub przez zwykły przypadek, choć może wymagać to więcej czasu.

Księżyc w znaku Raka sprzyja czarom miłosnym, bo tego dnia jesteśmy opiekuńczy i wyrozumiali dla innych. Korzystny skutek będą miały zaklęcia, a nawet zwykłe życzenia mające na celu ochronę domu i zapewnienie szczęścia wszystkim domownikom.

Leave a Reply