You are here: Home > Księżyc > Księżyc dziecka w znaku Byka

Księżyc dziecka w znaku Byka

To urocza, mała osoba, która jest pewna swego i na każdy temat ma swoje zdanie. Sprawia wrażenie dziecka grzecznego i spokojnego, ale po wyjściu z domu rywalizuje z największymi łobuziakami. Jest utalentowane ar-tystycznie, a także z natury wygodne. Zawsze wybierze najdroższą zabawkę, bardzo dba o wygląd własnego pokoju oraz dobór swoich ubrań. Jest bardzo przywiązane do swoich rzeczy, nie lubi się dzielić zabawkami z obcymi dziećmi, a zmiana miejsca zamieszkania lub pobyt w przedszkolu jest dla niego trudnym emocjonalnie doświadczeniem. Lubi jeść, trzeba przestrzegać stałej pory posiłków, inaczej będzie nerwowe i zaniepokojone. Z uporem zadaje trudne pytania i nigdy nie zapomina obietnic, jakie ktoś mu złożył.

Księżyc dziecka w znaku Bliźniąt i To istota niezwykle ciekawska i towarzyska. Jest bardzo bystre, żywe i ruchliwe. Potrzebuje mniej snu niż inne dzieci, często szybciej zaczyna mówić i prędzej od rówieśników uczy się czytania. Szybko pozna wszystkie zakamarki domu, a zakaz wychodzenia na dwór jest dla niego najsurowszą karą. Od maleńkości kieruje swoją uwagę w stronę telewizji, komputera i telefonu. Uwielbia, kiedy dorośli czytają mu książki, i zadaje mnóstwo inteligentnych pytań. Przepada za jazdą samochodem, wyjazdami i podróżami. Nie obawia się samo zostać na wakacjach u krewnych. Szybko nawiązuje kontakt z rówieśnikami. Ma zdolności do języków obcych. Szuka zainteresowania i aplauzu otoczenia. Lubi recytować wierszyki na rodzinnych spotkaniach i zaskakiwać dorosłych swoimi wiadomościami.

Księżyc dziecka w znaku Raka. Potrzebuje od rodziców wsparcia, troski i opieki. Denerwuje się, kiedy nie ma przy nim mamy lub ktoś z rodziny wyjeżdża na dłużej. Każda, nawet najmniejsza sprzeczka domowa przeraża go i smuci. Utożsamia się z losem ulubionych bohaterów filmowych lub literackich. Bardzo potrzebuje czułości i uznania. Jest wrażliwe na krytykę ze strony dorosłych, chętnie okazuje swoje emocje. Bywa, że obraża się i płacze z sobie tylko znanego powodu. Jest bardzo przywiązane do dziadków, krewnych, a także miejsca, w którym się wychowuje. Powoli się zaprzyjaźnia z rówieśnikami.

Tags:

Leave a Reply