You are here: Home > Księżyc > Księżyc w znaku Koziorożca

Księżyc w znaku Koziorożca

Sprawia, że jesteś osobą powściągliwą w wyrażaniu uczuć. W swoim otoczeniu uchodzisz za osobę poważną, ale chłodną w relacjach z innymi. Nie każdemu ufasz i potrzeba czasu, zanim pozwolisz się komuś do siebie zbliżyć i poczujesz się bezpiecznie. Chronisz swoją prywatność, niechętnie mówisz o własnym życiu emocjonalnym. Wierzysz bardziej logice niż uczuciom. Może to sprawić, że nie będziesz skłonny do przejmowania się emocjami, zarówno cudzymi, jak i własnymi. Potrzebujesz bezpiecznej podpory, jaką zapewnia w życiu organizacja i struktura. W działaniu wykazujesz się dużą samokontrolą, wytrwałością i stanowczością. Chętnie przejmujesz kontrolę nad każdą sytuacją, jesteś dobrym obserwatorem, ale także surowym sędzią dla cudzych błędów. Także wobec siebie bywasz zbyt bezlitosny i wymagający, przesadnie skupiasz się na swoich błędach i wadach. Możesz żałować sobie przyjemności, bo w głębi serca uważasz, że trzeba na nie najpierw zasłużyć. Czujesz się dobrze w roli żywiciela i opiekuna, bo starasz się dotrzymywać danego słowa i chcesz być dla innych autorytetem. Ważną dziedziną twojego życia jest praca. Jesteś punktualny, oszczędny i chcesz, żeby twoje osiągnięcia były doceniane. Potrafisz nawet poświęcić życie prywatne na rzecz obowiązków.

Powinieneś zaakceptować swoje uczucia i przestać obawiać się ich wyrażania, bo wcale nie czyni cię to słabszym lub mniej odpowiedzialnym. Zaznasz wtedy spokoju i odkryjesz w sobie siłę i samowystarczalność, które nie będą kłóciły się z wewnętrzną wrażliwością.

Księżyc w znaku Wodnika. Sprawia, że jesteś osobą dobroduszną i ciekawską. Chętnie pomagasz innym ludziom, aktywnie uczestniczysz we wspólnych sprawach, a nawet realizujesz się jako społecznik. Wszystko, czego się podejmiesz, robisz jednak po swojemu i we własnym tempie, a cudze poglądy i opinie nie mają wpływu na twoje decyzje. Jesteś zmiennym indywidualistą i pragniesz być wolny w swoich wyborach. Inni uważają cię czasem za osobę nieprzewidywalną, skłonną do niezwykłych zachowań. Wykazujesz dużą swobodę w nawiązywaniu różnorodnych kontaktów, stąd wielu znajomych z różnych sfer społecznych. Chętnie podróżujesz, szybko aklimatyzujesz się w nowych miejscach, ale równie szybko się nimi nudzisz! W codziennym życiu wykorzystujesz z pożytkiem własną intuicję, inwencję i umiejętność abstrakcyjnego myślenia. Pragnienie zmian i przygód dotyczy także miłosnej sfery twojego życia. Szukasz kogoś, z kim będziesz mógł interesująco porozmawiać i kto będzie całkowicie wolny od zazdrości. Często i nieoczekiwanie, nawet dla samego siebie, zmieniasz obiekt westchnień. Bliskie związki i nadmiar emocji mogą wywoływać w tobie wrażenie, że się dusisz. Prowadzi to do nagłych i gwałtownych zmian w życiu. Potrzeba emocjonalnej niezależności może doprowadzić do tego, że staniesz się zbyt zdystansowany wobec innych, a o uczuciach będziesz dyskutować, zamiast je przeżywać. Zaufaj własnej intuicji oraz posługuj się rozumem tak, by służył ci do zrozumienia i zaspokojenia własnych emocji oraz potrzeb, a nie do ucieczki przed nimi.

Tags:

Leave a Reply