You are here: Home > Księżyc > Ludzie ze znakiem Barana

Ludzie ze znakiem Barana

Baran jako znak ognisty potrzebuje dużo ruchu i częstych zmian zajęcia. Osoby spod tego znaku uprawiają wiele sportów, chętnie wykonują prace fizyczne, które wymagają zaangażowania dużego wysiłku. Nieraz nie zauważają, że są chore, trudno im uleżeć w łóżku choćby przez jeden dzień. Wolą leczyć się same, niż oddać swoje zdrowie w ręce lekarzy, do których często nie mają zaufania — czasem nawet z nimi walczą. Nie lubią, a nawet boją się szpitali. Dobrze znoszą ból, nie przyznają się do swoich chorób czy dolegliwości. Nie potrafią oszczędzać sil, dlatego nieraz ich organizmy buntują się z wyczerpania — stąd częste omdlenia czy nagły spadek energii i sił.

Baran ma skłonności do stanów zapalnych i zaburzeń związanych z krwią (np. problemy z krzepnięciem krwi), oraz wrzodów, które z trudem poddają się leczeniu.

Zazwyczaj zapada na choroby głowy (migreny, choroby oczu, a nawet choroby umysłowe), jest podatny na zranienia i uderzenia.

Byk jest znakiem ziemskim i nie lubi się przemęczać. Nie przepada za wysiłkiem fizycznym, stąd ma duże skłonności do tycia. Lubi jednak spa-cery i kontakt z naturą, urlop chętnie spędza w dzikim i naturalnym oto-czeniu. Dobrze dobrana dieta może w jego przypadku zdziałać cuda. Pod wpływem stresu czy wyczerpania o podłożu nerwowym może nawet popaść w skrajność i zachorować na bulimię. Często najlepszym lekarstwem na jego dolegliwości jest po prostu sen i odpoczynek.

Byk jest narażony na choroby związane z brakiem ruchu i przejadaniem się. Miewa alergie pokarmowe, ograniczające możliwość jedzenia niektórych potraw, a także problemy z tarczycą.

Osoby spod znaku Byka często cierpią na dolegliwości związane z gar-dłem, krtanią i strunami głosowymi. Są narażone na urazy karku i szyjnego odcinka kręgosłupa.

Tags:

Leave a Reply