You are here: Home > Księżyc > Od nowiu do pełni Księżyca

Od nowiu do pełni Księżyca

Od nowiu do pełni Księżyc wzrasta, a wraz z nim wzrastają nasze siły. To moment ekspansji, rozwoju i energicznego działania. Od pełni do nowiu Księżyc maleje. To czas finalizowania spraw i korzystania z poprzednich dokonań. Przydają nam się wtedy siły, jakie zebraliśmy, gdy Księżyc wzrastał.

Trzecia kwadra Księżyca to czas porządków, podsumowań i ostatniego przed nowiem zrywu sił, jeśli jest to niezbędne.

Dni przed nowiem Księżyca to odpowiedni czas na kończenie ważnych spraw i przygotowywanie miejsca pod nowe przedsięwzięcia.

Dni, w których zdarzają się zaćmienia, uznawano za trudne i niebezpieczne, a więc niesprzyjające magii.

Znak Księżyca a czary. Nowoczesne czarownice i wróżki biorą pod uwagę nie tylko fazę Księżyca, ale i znak zodiaku, w jakim nasz srebrny satelita aktualnie znajduje się na niebie. Jeśli działamy zgodnie z energią Księżyca w danym znaku, korzystne efekty pojawiają się szybciej.

Księżyc w znaku Barana sprzyja aktywnemu działaniu. Tego dnia szybko decydujemy się, na co mamy ochotę, i łatwiej nam zrobić pierwszy krok w stronę sukcesu. To dobry dzień na czary i rytuały, które mają nam pomóc przezwyciężyć własne słabości, pokonać konkurencję, podjąć decyzję w określonym kierunku. Energia Księżyca w znaku Barana bardzo sprzyja koncentracji na obranym celu!

Planetarnym opiekunem Księżyca w znaku Barana jest Mars. Kolory świec, których zapalenie może ci dodać energii, to czerwony.

Tags:

Leave a Reply