Ogłoszenia parafialne - 3 grudnia 2017r.

I NIEDZIELA ADWENTU - 3.12.2017r.

 • Dziś I Niedziela Adwentu i rozpoczęcie nowego roku duszpasterskiego. Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 17.30. Zachęcam by dzieci przychodziły z lampionami i serduszkami z dobrymi uczynkami. W tym roku roraty będziemy przeżywać wpatrując się w postać św. Józefa.
 • Od dzisiaj możliwość nabywania opłatków (ofiara dobrowolna) i świec wigilijnych Caritas w cenie 13 i 6 zł. Tradycyjnie  Faustynki i ministranci i ich rodzice  przygotowują pierniki świąteczne.
 • Jutro w poniedziałek - ostatnie wymienianki roczne mijającego roku. Ze względu na roraty - różaniec za zmarłych - wyjątkowo po Mszy św. W biurze parafialnym można zamawiać wymienianki na przyszły rok.
 • Bardzo dziękuję osobom, które zaangażowały się w przygotowanie dekoracji adwentowej, szczególnie panu Kościelnemu Konradowi Rorczakowi oraz Panu Henrykowi Pisarkowi.
 • Dziękujemy za wspaniały odzew parafian na akcję krwiodawstwa. Łącznie krew oddało  47 osób, co w sumie daje ponad 21 litrów krwi.
 • Msza św. w intencjach zbiorowych i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę.
 • Msza w intencji księży, osób modlących się w Margaretkach, za dzieci i rodziców z Różańca Rodziców, za Róże Różańcowe z naszej parafii, szafarzy, ministrantów oraz o nowe powołania do służby Bożej w czwartek o godz. 17.30. Po Mszy św. zapraszam członków Rady Duszpasterskiej na spotkanie na probostwie.
 • Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w piątek. W tym dniu będziemy zbierać tacę na biedne kościoły w Polsce. W tym dniu nie obowiązuje post piątkowy.
 • Za tydzień - Dzień Modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 • Parafialny Zespół Caritas pragnie przygotować świąteczne paczki dla naszych Parafian: osób samotnych i chorych naszej parafii. Zwracamy się z prośbą o przynoszenie trwałych środków spożywczych, słodyczy, środków czystości, które proszę składać w domu parafialnym.
 • Spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I komunii św. w przyszłą niedzielę. Po Mszy św. o godz. 11.00 będzie poświęcenie i nałożenie medalików.
 • Zapraszam do nabywania prasy katolickiej.
 • Z okazji 80. rocznicy ofiarowania Grodziska Wlkp. Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, w przyszłą niedzielę, 10.12.2017, odbędzie się nabożeństwo odnowienia Aktu Poświęcenia Miasta NSPJ o godz. 14.00 przy pomniku NSPJ.
 • Zapraszam młodzież męską ze szkół średnich, studentów oraz starszych na dni skupienia organizowane przez Arcybiskupie Seminarium Duchowne w dniach od 8 do 10 grudnia 2017 roku, które pomagają pogłębić wiarę i rozeznać powołanie.

ks. Krzysztof Makosz
proboszcz

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj:107
Wczoraj:405

sobota, 17, listopad 2018 06:29

Goście: 34 gości online