Ogłoszenia parafialne - 10 grudnia 2017r.

II NIEDZIELA ADWENTU - 10.12.2017 r.

 • Dziś, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło przez naszą modlitwę oraz składając ofiary do puszek przed kościołem. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.
 • Z okazji 80. rocznicy ofiarowania Grodziska Wlkp. Najświętszemu Sercu Pana Jezusa,  dziś, odbędzie się nabożeństwo odnowienia Aktu Poświęcenia Miasta NSPJ o godz. 14.00 przy pomniku NSPJ.
 • Po Mszy św. możliwość nabywania opłatków (ofiara dobrowolna) i świec wigilijnych Caritas w cenie 13 i 6 zł. Faustynki, ministranci i ich rodzice  przygotowali pierniki świąteczne - do nabycia za dobrowolną ofiarą przy wyjściu z kościoła. Ofiary będą przeznaczone na wakacje z Bogiem.
 • Msza św. w intencjach zbiorowych i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę.
 • W środę po Mszy św. i nowennie - krótkie spotkanie Rodziny Różańcowej. Opłatek dla Rodziny Różańcowej będzie w niedzielę,
 • Biuro parafialne nie będzie czynne w piątek.
 • Parafialny Zespół Caritas pragnie przygotować świąteczne paczki dla naszych Parafian: osób samotnych i chorych naszej parafii. Zwracamy się z prośbą o przynoszenie trwałych środków spożywczych, słodyczy, środków czystości, które proszę składać w domu parafialnym.
 • Zapraszam na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie, którą poprowadzi ks. Mikołaj Konarski w piątek, 15 grudnia, o godz. 20.15.
 • Składka za tydzień, w trzecią niedzielę miesiąca, na inwestycje prafialne.
 • Informuję, że spowiedź z udziałem księży z dekanatu będzie we wtorek, 19 grudnia. Spowiedź będzie w godzinach: 10.30 - 12.00, 15.00 - 16.00, 16.30 - 17.30 oraz 19.00 - 20.00. Wtorkowa spowiedź dekanalna w Klasztorze jest zawieszona do lutego.
 • Zapraszam do lektury nowego „Przewodnika Katolickiego”, w którym przeczytamy m.in. o tajemnicy spowiedzi – skąd mamy pewność, że ksiądz nikomu nie zdradzi tego, co słyszy w konfesjonale.
 • Grupa 20 Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę będzie miała spotkanie w przyszłą niedzielę o 15.00 w Farze - Msza św., po niej kolędowanie w Promessie.

ks. Krzysztof Makosz
proboszcz

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj:312
Wczoraj:370
W tygodniu:2316
W miesiącu:9238
Ogólnie:470961

Twoje IP: 54.80.188.87 sobota, 20, październik 2018 18:11

Goście: 101 gości online