Ogłoszenia parafialne - 25 marca 2018r.

Niedziela Palmowa - 25.03.2018

 • Dziś Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Przed kościołem palmy rozprowadza Apostolat Pielgrzymkowy. Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne. Ostatnie Gorzkie Żale dziś o godz. 14.30. Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta - dzisiaj, rozpocznie się o 20.00 przy Farze, a zakończy się przy naszym kościele.
 • Rozpoczynamy okres najważniejszych uroczystości w roku liturgicznym. Postarajmy się by przygotowania do świąt zakończyć przed rozpoczęciem Triduum Paschalnego, tak aby brać udział w tych najważniejszych celebracjach.
 • W Wielki Czwartek - Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 22.00.
 • W Wielki Piątek - Adoracja w Ciemnicy od godz. 8.00 do 19.00. Droga Krzyżowa i rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00 i Adoracja w Grobie Pańskim do godz. 22.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.
 • W Wielką Sobotę – Adoracja w Grobie Pańskim od 8.00 do 20.30. O 20.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Wigilia Paschalna z procesją rezurekcyjną o godz. 21.00 (przynieśmy ze sobą świece). Czuwanie dla dzieci i rodziców przy Grobie Pańskim o godz. 14.00. Święcenie potraw w Wielką Sobotę: w kaplicy w Słocinie o godz. 12.00, przy figurze o 12.15, natomiast w kościele o godz. 13.00, 13.30, 14.00, 14.30 i 15.00. Zachęcam również do wstrzemięźliwości od potraw mięsnych w Wielką Sobotę.
 • Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne w środę. W ważnych sprawach proszę kontaktować się ze mną telefonicznie.
 • Chorych, którzy pragną w Wielką Środę przyjąć komunię św. proszę zgłosić w zakrystii.
 • Zbiórki dla wszystkich ministrantów w czwartek, piątek i sobotę o godz. 10.00.
 • W poniedziałek całodzienna spowiedź we farze, a we wtorek w kościele NSPJ.
 • Parafialny Zespół Caritas przygotowuje świąteczne paczki dla osób chorych, starszych i samotnych z naszej parafii. Trwałe środki spożywcze oraz środki czystości, proszę przynosić do poniedziałku do biura parafialnego lub zakrystii. Bóg zapłać.
 • Serdeczne Bóg zapłać osobom, które sprzątały w naszym kościele.
 • Bóg zapłać za ofiary na potrzeby inwestycyjne naszej Parafii. Tydzień temu w niedzielę zebraliśmy 2.862 zł.. Do skarbony po lewej stronie przy wyjściu z kościoła, można składać ofiary na jałmużnę postną i na kwiaty do Grobu Pańskiego, po prawej stronie można składać Daninę Diecezjalną.
 • Zapraszam do nabywania prasy katolickiej.
 • Przy wyjściu z kościoła można wspomóc Dom Pomocy Społecznej, prowadzony przez siostry Dominikanki w Broniszewicach, które otoczyły naszą parafię modlitwą w czasie rekolekcji.

ks. Krzysztof Makosz
proboszcz

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj:108
Wczoraj:468

piątek, 16, listopad 2018 07:20

Goście: 74 gości online