Ogłoszenia parafialne - 1 kwietnia 2018r.

Drodzy Bracia i Siostry!
Chrystus Zmartwychwstał, skruszył więzy śmierci i jest z nami!
Życzę, byśmy obchodząc uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, zostali odnowieni przez Ducha Świętego i razem z Chrystusem zmartwychwstali w naszych sercach. Niech światło Zmartwychwstałego Pana będzie widoczne w życiu każdego z nas, w naszych rodzinach i wspólnotach.

 • Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do pięknego przeżywania Triduum Paschalnego w naszej wspólnocie parafialnej. Szczególe podziękowania kieruję do: naszego zakrystianina Konrada Rorczaka, naszego organisty Mateusza Wojdy do panów Henryka Pisarka, Kazimierza Łeske, Henryka Wróblewskiego, Jakuba Kaczmarka i Macieja Łukasiewicza. Dziękuję ministrantom, naszym zespołom Faustyna Band i Faustynkom, Grodziskiej Orkiestrze Dętej, Ochotniczej Straży Pożarnej ze Słocina i wszystkim osobo zaangażowanym w liturgię Triduum Paschalnego. Wraz z księdzem dziekanem dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się i wzięli udział w Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta.
 • Gorąco dziękuję Parafialnemu Zespołowi Caritas za przygotowanie i rozprowadzenie paczek świątecznych dla osób samotnych, chorych i ubogich z naszej parafii. Bóg zapłać także parafianom, którzy odpowiedzieli z całego serca na tę propozycję wsparcia ubogich.
 • Dziękuję także wszystkim parafianom za okazywane wsparcie inicjatywie postawienia figury św. Michała Archanioła. Przy wyjściu z kościoła można zobaczyć tymczasową wizualizację tego dzieła, które zapoczątkował ks. Jacek Maćkowiak, mój poprzednik.
 • Dziś i jutro - Msze św. według porządku niedzielnego. W poniedziałek wielkanocny - taca na WT UAM, KUL i szkoły katolickie. Msza św. za zmarłych z wymienianek rocznych o godz. 15.00. Różaniec za zmarłych - po Mszy św.
 • Przeżywamy Oktawę Wielkanocy - w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to zarazem czas nowenny przed świętem Miłosierdzia Bożego. Codziennie 15 min. przed wieczorną Mszą św. - nowenna do miłosierdzia Bożego.
 • W tym tygodniu pierwsze: czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszam na Mszę św. w intencji księży, osób modlących się w Margaretkach, za dzieci i rodziców z Różańca Rodziców, za Róże Różańcowe z naszej parafii, szafarzy, ministrantów oraz o nowe powołania do służby Bożej o godz. 17.30. Spowiedź w czwartek od godz. 16.30. W I piątek miesiąca - spowiedź od 15.30. Odwiedziny chorych według stałego porządku. W I sobotę zapraszam
 • na nabożeństwo pierwszo-sobotnie o godz. 12.00. Będzie różaniec, komunia św. i rozważanie.
 • Za tydzień - Niedziela Miłosierdzia Bożego. W naszej parafii całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszam do nawiedzania Pana Jezusa w następujących godzinach: 7.30 - 8.00; 12.00 - 15.00; 16.00 - 20.00. Na zakończenie krótkie Nabożeństwo z Koronką do Miłosierdzia Bożego. Program Adoracji w gablocie ogłoszeń.
 • Biuro parafialne w tym tygodniu nie będzie czynne w poniedziałek.
 • W piątek zapraszam osoby, które mogą pomóc w organizacji „Wakacji z Bogiem” o 19.00 na probostwo.
 • W poniedziałek, 9.04.2018 podczas Mszy św. o godz. 17.30 będzie można dokonać Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 • Siostry Dominikanki z Broniszewic wraz z podopiecznymi dziękują za otwartość serca, życzliwość i ofiary, które złożyli nasi parafianie w wysokości 5.135 zł.
 • Grodziska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z misjonarzem z Tanzanii o. Maciejem Braunem - 6.04.2018 o godz. 18.00 w Sali CK Rondo w Grodzisku Wlkp.
 • Zapraszam do nabywania prasy katolickiej.

ks. Krzysztof Makosz
proboszcz

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj:25
Wczoraj:81

Twoje IP: 52.91.245.237 czwartek, 13, grudzień 2018 12:48

Goście: 42 gości online