Ogłoszenia parafialne - 13 maja 2018r.

Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego - 13.05.2018

  • Dziś Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego. Bardzo serdecznie dziękujemy ks. José Leyzan Arze z Nowosybirska za głoszone nam Słowo Boże. Po Mszy przed kościołem będziemy mogli także wspomóc jego misję ofiarami.
  • Zapraszam na spotkanie podsumowujące tegoroczną ewangelizację na naszym osiedlu. Zapraszam do słuchania Słowa Bożego przy naszym kościele o godz. 16.00. Na zakończenie: niespodzianka dla dzieci i dorosłych! Dziś także nabożeństwo fatimskie o godz. 19.00: różaniec z procesją na osiedlu.
  • Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wigilia tego święta będzie szczególnym czasem świętowania i składania Panu Bogu dziękczynienia za 1050 lat istnienia pierwszego na ziemiach polskich biskupstwa w parafiach Archidiecezji Poznańskiej. Zewnętrznym wyrazem parafialnego świętowania będzie uroczysta liturgia Mszy Świętej z Wigilii Zesłania Ducha Świętego oraz bicie dzwonów kościelnych o godzinie 20:00 we wszystkich kościołach parafialnych Archidiecezji Poznańskiej. Serdecznie zapraszam na uroczystość w przyszłą sobotę na Mszy św. o godz. 17.30.
  • Zapraszam na nabożeństwa majowe po Mszy św. wieczornej, w niedzielę po Mszy o godz. 15.00.
  • W tym tygodniu: święto św. Macieja w poniedziałek i św. Andrzeja Boboli, patrona Polski - w środę.
  • Nasza wspólnota parafialna przygotowuje się do uroczystości I komunii św. Bardzo proszę o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin. Próby przed uroczystością będą w poniedziałek, czwartek i piątek o godz. 19.00 w kościele. Spowiedź dzieci będzie w sobotę o godz. 10.00 - chłopcy, o 11.00 - dziewczynki. Spowiedź dla rodziców i gości w sobotę od 15.30 do 17.00. Msza św. z udzieleniem I komunii św. będzie w przyszłą niedzielę o godz. 11.00. Serdecznie proszę parafian, aby wybierali inne godziny udziału w niedzielnej Eucharystii. Wszystkie miejsca siedzące w kościele będą zarezerwowane dla dzieci i ich gości.
  • Dziękuję osobom zaangażowanym w zbiórkę krwi przy naszym kościele tydzień temu. W akcji wzięło udział 51 osób, oddając około 23 litry krwi.
  • Powiatowe Zrzeszenie Handlu i Usług organizuje pielgrzymkę do Częstochowy 20 maja br. Są jeszcze wolne miejsca. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
  • Zapraszam do nabywania prasy katolickiej.

ks. Krzysztof Makosz
proboszcz

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj:108
Wczoraj:468

piątek, 16, listopad 2018 07:20

Goście: 58 gości online