Ogłoszenia parafialne - 28 października 2018r.

XXX Niedziela Zwykła, 28.10.2018

 • Bóg zapłać za ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne w zeszłą niedzielę. Zebraliśmy 3490 zł. Dziękuję także wszystkim, którzy kupili papieskie kremówki wspierając Wakacje z Bogiem i powstanie figury św. Michała Archanioła.
 • Dziś X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zachęcam do modlitwy za prześladowanych chrześcijan i włączenia się w działalność Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie przez złożenie ofiary do puszki przed kościołem lub wysłanie odpowiedniego SMS-a (szczegóły w gablocie ogłoszeń).
 • Zapraszam na nabożeństwa różańcowe dla dorosłych i młodzieży po każdej Mszy św. wieczornej do środy włącznie. Dla dzieci nabożeństwo różańcowe we wtorek o godz. 16.45.
 • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30 w połączeniu z nabożeństwem różańcowym. Po nim - krótkie spotkanie z Rodziną Różańcową.
 • Zapraszamy na Korowód Wszystkich Świętych, 31 października o godz. 16:30 rozpoczęcie modlitwą w kościele farnym następnie przejście przez Rynek do kościoła N.S.P.J. gdzie po modlitwie i przyjęciu Komunii świętej przejdziemy do Szkoły Podstawowej nr 1 na gry i zabawy.
 • W czwartek, 1 XI, Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 8.00, 9.45 w Słocinie i o godz. 11.00. Uroczysta Msza św., jednocząca w modlitwie grodziskie parafie na cmentarzu o godz. 14.00. Przypominam, że w Uroczystość Wszystkich Świętych jest obowiązek uczestniczenia we Mszy św.
 • 1 XI przypada I czwartek miesiąca. Msza św. w intencji księży, osób modlących się w Margaretkach, za dzieci i rodziców z Różańca Rodziców, za Róże Różańcowe z naszej parafii, szafarzy, ministrantów oraz o nowe powołania do służby Bożej będzie o godz. 11.00.
 • 2 XI - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Msza św. na cmentarzu w intencji zmarłych parafian o godz. 14.00.
 • 2 XI przypada I piątek miesiąca. Spowiedź jak zwykle od godz. 15.30 z komunią św. i adoracją Najświętszego Sakramentu. Msza św. wieczorna o godz. 17.30. Po niej różaniec za zmarłych z wymienianek. Kartki do wypełnienia są na skrzynce przy wyjściu z kościoła po prawej stronie. Do tej skrzynki wrzucamy kartki z wymieniankami jednorazowymi wraz z ofiarą. W listopadzie po Mszach św. wieczornych - różaniec za zmarłych aż do wyczerpania kartek. Wymienianki roczne będzie można przynosić do biura parafialnego od 19 XI.
 • 3 XI przypada I sobota miesiąca. Zapraszam na nabożeństwo I-sobotnie. Rozważanie w ramach homilii, a różaniec wynagradzający po Mszy św. o godz. 17.30.
 • Biuro parafialne nie będzie czynne w czwartek, 1 XI.
 • Wizyta u chorych według stałego porządku w I piątek i w I sobotę miesiąca.
 • Za tydzień w naszej parafii będziemy się modlić w intencji powołań. Po Mszach św. zbiórka przed kościołem na Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu.
 • Zapraszam na koncert patriotyczny z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w wykonaniu Chóru Nazaret z parafii Świętej Rodziny w Poznaniu, czyli z tej parafii, w której proboszczem jest ks. Jacek Maćkowiak. Koncert będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św.
 • o godz. 15.00. Podczas Mszy chór będzie również wykonywał śpiewy.
 • 10 XI będzie w naszej parafii akcja zbiórki krwi w godzinach: 9.00 - 15.00.
 • Zapraszam do nabywania prasy katolickiej.

ks. Krzysztof Makosz
proboszcz

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj:106
Wczoraj:405

sobota, 17, listopad 2018 06:28

Goście: 26 gości online