You are here: Home > Księżyc > Pielęgnacja włosów

Pielęgnacja włosów

Kiedy Księżyc po nowiu zaczyna rosnąć, włosy świetnie wchłaniają wszelkie maseczki i odżywki, a jeśli zostaną w tym czasie przycięte, odrastają znacznie szybciej. To najlepszy okres na ich regenerację i wzmacnianie. Między nowiem i pełnią dobrze udaje się też farbowanie włosów i trwała ondulacja.

Kiedy Księżyca ubywa, włosy częściej wypadają, łamią się i matowieją. Niechętnie poddają się układaniu, więc trudno je uczesać. Powinniśmy dać im wtedy odpocząć i nie męczyć ich maskami, odżywkami i innymi preparatami. Nie zaszkodzi płukanie ziołami (ale nie koloryzującymi) — dobrze zrobi skórze głowy i pomoże włosom odzyskać właściwą strukturę. Jeśli zdecydujemy się w tym czasie na strzyżenie, włosy odrosną gęstsze, ale wolniej niż w okresie, gdy Księżyca przybywa. Nie jest to dobry czas na sztukowanie włosów, zagęszczanie czy robienie treski.

Najlepszym okresem na ścinanie i podcinanie włosów są dni, kiedy Księżyc rośnie, jednocześnie znajdując się w znaku Lwa (takie okresy przypadają od lutego do sierpnia). Warto tego przypilnować, ponieważ częstsze wizyty u fryzjera w pierwszej połowie roku sprawią, że w drugiej połowie roku włosy nie będą wymagać tak wielkiej troski, lepiej zniosą jesienną pogodę oraz przykrywanie ich w zimne dni.

Dobrze jest o tym pamiętać zwłaszcza w przypadku dzieci, gdyż odpo-wiednia pielęgnacja w młodym wieku decyduje o kondycji włosów na całe życie i zapobiega przedwczesnemu ich przerzedzeniu i łysieniu. Ta zasada świetnie się sprawdza szczególnie u chłopców, którzy nieraz już w młodym wieku są narażeni na wypadanie włosów.

Kolejne dobre dni dla pielęgnacji włosów to czas, kiedy Księżyc przebywa w znaku Panny. Najlepiej udaje się wtedy trwała ondulacja i farbowanie. Włosy przycięte w te dni będą równo i gęsto odrastały, a fryzura długo zachowa kształt.

Najgorszym okresem na pielęgnację włosów, w tym mycie, ścinanie i farbowanie, są dni, kiedy Księżyca ubywa i znajduje się on w znaku Raka (takie dni pojawiają się od czerwca do listopada). Włosy stają się wtedy sztywne, trudno je dobrze umyć i nie dają się ułożyć zgodnie z naszą wolą.

Leave a Reply