You are here: Home > Księżyc > Pranie i suszenie

Pranie i suszenie

Nawet w czasach automatycznych pralek i suszarek porady naszych babć, skazanych na pranie ręczne i suszenie na sznurach, pomogą nam dobrze zaplanować te czynności i uniknąć poważnych błędów. Kiedy Księżyca przybywa, nie potrzebujemy dużo proszku, aby dobrze coś wyczyścić, plamy lepiej schodzą, wyprane rzeczy są czystsze i jesteśmy zadowoleni z wykonanej pracy. Kiedy Księżyca przybywa, trudniej usunąć zabrudzenia, potrzebujemy więcej wody i proszku, a nawet musimy prać te same rzeczy dwukrotnie. Ubrania z kosztownych materiałów nie zniszczą się ani nie stracą koloru, jeśli upierzemy je w dni, kiedy Księżyca ubywa. Odradzamy pranie, kiedy Księżyc znajduje się w znaku Koziorożca. Materiały nabierają wtedy dziwnego połysku.

W dniach, kiedy Księżyc przebywa w znakach wodnych (Rak, Skor-pion, Ryby), plamy i zabrudzenia na ubraniach łatwiej schodzą, płyn do płukania lepiej się wchłania, a pranie dobrze się namacza. Świetnie też uda-je się krochmalenie. Najlepsze dni na prasowanie i automatyczne suszenie przypadają na czas, kiedy Księżyc przebywa w znakach ognistych (Baran, Lew, Strzelec). Czyszczenie chemiczne lepiej zaplanować na dni ubywania Księżyca. Będzie to sprzyjać trwałości naszych ubrań, dywanów czy koców.

Pranie tapicerki, kiedy Księżyc znajduje się z znaku Ryb, może skończyć się zalaniem samochodu lub spowodować, że material na siedzeniach będzie schnął bardzo, bardzo długo.

Leave a Reply