You are here: Home > Księżyc > Salon i jego zastosowanie

Salon i jego zastosowanie

W salonie skupia się życie całej rodziny. Tu odpoczywamy po pracy, przyjmujemy gości i urządzamy wszelkie uroczystości. Dzięki znajomości rytmów Księżyca możemy tak pokierować naszymi sprawami, aby odpoczynek byl efektywny, a przyjmowanie gości odbywało się w radosnym nastroju.

Kiedy Księżyc jest w nowiu, regenerujemy siły, odpoczywamy i chętnie przebywamy w gronie najbliższej rodziny. Nie mamy też ochoty na kontakty towarzyskie. Kiedy Księżyc zbliża się do pełni, wtedy stajemy się bardziej towarzyscy, zapraszamy gości i hucznie się bawimy. Najlepsze przyjęcia, bale i imprezy, które wszyscy wspominają po latach, przeważnie odbywają się podczas pełni Księżyca.

Kiedy Księżyc przebywa w znakach ognistych (Baran, Lew i Strzelec), jesteśmy pełni energii i chcemy się bawić. Chętnie w tym czasie uczest-niczymy we wszelkiego rodzaju imprezach — od tanecznych po ogrodowe. Trzeba jednak uważać, bo łatwo teraz o spory i kłótnie, czasem bardzo ostre. Zwykła sprzeczka może przerodzić się w wielką awanturę czy nawet bijatykę, a niesnaski trudno będzie załagodzić.

Kiedy Księżyc przebywa w znakach powietrznych (Bliźnięta, Waga, Wodnik), do naszego domu chętnie przybywają ludzie z dalekich krajów, ciekawi świata i oczytani. W te dni udają się spotkania, podczas których można swobodnie podyskutować, obejrzeć wspólnie film i nawet wygłosić dla gości miniwyklad czy podzielić się zdobytymi informacjami. To doskonały moment na tak zwane babskie spotkania i wspólne ploteczki.

Kiedy Księżyc przebywa w znakach ziemskich (Byk, Panna i Kozioro-żec), wielkim powodzeniem cieszą się przyjęcia z bogatym menu, za suto zastawionym stołem. Przyjęcia ogrodowe i pikniki też są dobrym pomysłem na te dni. Nie mamy ochoty zawierać nowych znajomości, lepiej czujemy się w małym gronie. Trzeba tylko uważać, żeby się nie przejeść. Organizatorzy przyjęć z uwagą powinni dobierać gości i dbać o właściwe rozmieszczenie ich przy stole.

Kiedy Księżyc przebywa w znakach wodnych (Rak, Skorpion i Ryby), chcemy spotykać się z osobami, które dobrze znamy. Ciepłem napełniają nas wtedy kameralne wizyty, randki i spotkania z rodziną i najbliższymi. Nie są to dni, w które lubimy być sami, bo możemy wtedy wpaść w melan-cholię i zacząć użalać się nad sobą i światem. Towarzystwo przyjaznych osób podtrzyma wtedy nasz optymizm.

Czy Księżyc ma wpływ na sen? Bardzo duży. Łatwo to sprawdzić podczas pełni. Jeśli kładziemy się przy niezasłoniętych oknach, trudniej nam zasnąć, śpimy płytko, często się budzimy, nierzadko dręczą nas koszmary. Księżycowe światło może skłonić do lunatykowania. Aby tego uniknąć, należy ustawić łóżko w takiej odległości od okna, aby światło Księżyca nie padało bezpośrednio na nie.

Łóżko i sypialnia z natury kojarzą się z Księżycem, ponieważ kiedy on wędruje po niebie, my przeważnie śpimy. Ważne jest więc takie urządzenie miejsca nocnego odpoczynku, aby nasz sen był zdrowy i głęboki. Najlepsze kolory w sypialni to te związane z Księżycem: błękitny, biały, kremowy, srebrny i jasnoszary. Lustra w sypialni nie powinny się znajdować naprzeciwko łóżka, bo odbijają one nasze lęki, strachy i nocne fantazje.

Wietrzenie sypialni i pościeli powinno się odbywać wtedy, kiedy Księżyc przebywa w znakach powietrznych (Bliźnięta, Waga i Wodnik) i ognistych (Baran, Lew i Strzelec). Dzięki temu łatwiej pozbędziemy się roztoczy i bakterii.

Sprzątanie. W łazience para po gorącej kąpieli jest gęstsza w dniach, kiedy Księżyc znajduje się w znakach wodnych (Rak, Skorpion i Ryby). Gdy Księżyca przybywa, dłużej utrzymuje się tam wysoka temperatura. Przy ubywającym Księżycu para szybciej znika i łatwiej jest łazienkę wywietrzyć. Lustra w niej będą dłużej czyste i błyszczące, jeśli czyścimy je, kiedy Księżyca ubywa i jest on w znakach powietrznych (Bliźnięta, Waga, Wodnik). Wtedy też dobrze czyści się znajdujące się w łazience metalowe elementy wystroju. Zwalczanie w niej wilgoci i pleśni jest najłatwiejsze, kiedy Księżyca ubywa i znajduje się on w znakach ognistych (Baran, Lew, Strzelec).

Leave a Reply