You are here: Home > Księżyc > Teoria Jonasa

Teoria Jonasa

Według Jonasa „ukryta” owulacja w drugim cyklu zachodzi w momencie, kiedy Księżyc jest w takiej samej odległości kątowej od Słońca, w jakiej znajdował się w momencie urodzenia się kobiety. Jeśli na przykład w horoskopie kobiety Księżyc znajduje się w odległości 60 stopni kątowych od Słońca, to kiedy znajdzie się na niebie w odległości 60 stopni od Słońca, następuje owa „ukryta” owulacja. Ponieważ Księżyc obiega zodiak w ciągu 28 dni, raz w miesiącu znajduje się w takiej samej kątowej odległości od Słońca, w jakiej znajdował się w horoskopie urodzeniowym. Znaki zodiaku, w jakich znajdują się Słońce i Księżyc, oczywiście mogą być inne, liczy się sama odległość kątowa pomiędzy Słońcem a Księżycem.

Aby zapobiegać niechcianej ciąży, wystarczy więc unikać zbliżeń w ciągu dwóch dni przed i po owulacji — ale według obu cykli! Cykl pierwszy może ulegać zmianie — w zależności od zdrowia kobiety, pory roku, stresu, podróży, aktywności jajników.

Cykl drugi jest stały i łatwy do obliczenia. Według spostrzeżeń znanych autorkom kobiet najlepiej starać się o dziecko w dni płodne obu cykli, tak jakby akt seksualny w „ukrytym” cyklu w tajemniczy sposób sprzyjał poczęciu w drugim, normalnym cyklu menstruacyjnym.

W ciągu roku oba cykle mogą się na siebie nakładać — to najlepsza chwila na poczęcie. Według doktora Jonasa daje to 99% pewności.

Spostrzeżenia słowackiego lekarza dotyczyły też płci poczętego dziecka. Jeśli wierzyć tej metodzie, płeć dziecka zależy od znaku, w jakim przebywa Księżyc w momencie poczęcia, ale liczonym dla „ukrytego” cyklu, jeśli wtedy nastąpiło współżycie.

Księżyc w znaku Barana, Bliźniąt, Lwa, Wagi, Strzelca i Wodnika sprzyja poczęciu chłopca.

Księżyc w znaku Byka, Raka, Panny, Skorpiona, Koziorożca i Ryb sprzyja poczęciu dziewczynki.

Leave a Reply