You are here: Home > Księżyc > Zmiana koloru włosów w znaku Ryb

Zmiana koloru włosów w znaku Ryb

Kolejną niekorzystną porą są dni, kiedy Księżyca ubywa i wchodzi on w znak Ryb (pojawiają się od lutego do lipca). Wtedy wszelkie zabiegi pielęgnacyjne mogą spowodować powstanie łupieżu! Najlepiej w tych okresach w ogóle nie myć włosów i nic z nimi nie robić.

Fatalnym momentem na farbowanie włosów i trwałą ondulację jest peł-nia Księżyca oraz dni, kiedy Księżyc przebywa w znaku Lwa, bo włosy mogą zostać przesuszone i nadmiernie skręcone. Czyli najtrudniejszy i naj-bardziej nieprzewidywalny dzień w roku dla włosów to pełnia w znaku Lwa (wypada pod koniec stycznia lub w pierwszych trzech tygodniach lutego).

Pozbywanie się zbędnego owłosienia na ciele wymaga cierpliwości i wyczucia, kiedy organizm w miarę bezboleśnie przyjmie ten nieprzyjemny zabieg.

Idealnym czasem na depilację jest okres, kiedy Księżyca ubywa i znajduje się on w znaku Koziorożca, czyli w określone dni od grudnia do maja. Zabieg można wtedy przeprowadzić bezboleśnie, włosy będą wolniej odrastać, a skóra dobrze się zagoi i nie grożą powikłania. Jest to szczególnie ważne, jeśli planujemy drogą depilację laserową.

Gdy Księżyc rośnie, włosy odrastają szybciej i stają się gęstsze, dlatego nie jest to dobry czas na depilację. Szczególnie mało skuteczna będzie depi-lacja wtedy, kiedy Księżyca przybywa i równocześnie jest on w znaku Lwa i Panny. Bolesne, a nawet krwawe depilacje zdarzają się w dni pełni i trzeba ich wtedy bezwzględnie unikać.

Depilacja intymna, zwana też hiszpańską, jest najbardziej ryzykowna i bolesna, gdy Księżyc rośnie i wędruje przez znak Skorpiona. Skóra się wtedy dłużej regeneruje i częściej się zdarza wrastanie włosków w skórę po zabiegu.

Tags:

Leave a Reply