You are here: Home > Księżyc > Znak Byka i jego wpływ na ciało

Znak Byka i jego wpływ na ciało

Gdy Księżyc przebywa w znaku Byka, organizm potrzebuje więcej soli. Trudno wtedy ograniczać jedzenie czy zwalczać uczucie głodu. Nie najemy się sałatką ani zupą, sięgamy więc raczej po potrawy z kuchni tra-dycyjnej.

Nie mamy ochoty na sałatki owocowe, a jeśli przygotujemy warzywa, to raczej te korzenne, które zawierają dużo soli mineralnych, na przykład selery, pory, marchew czy pietruszkę. Smakują nam potrawy z ziemniaków i ciężkie sosy przyprawione śmietaną. Jeśli się odchudzamy — zastąpmy w te dni ziemniaki kaszą i unikajmy czekolady i słodkich dodatków, takich jak miód lub cukier.

Gdy Księżyc przebywa w znaku Bliźniąt, organizm dopomina się o tłuszcz. Teraz warto zdecydować się na potrawy złożone z wielu różnych składników. Mamy ochotę na delikatne i lekko strawne warzywa, takie jak kalafior, karczochy, brokuł czy wszelkie odmiany sałat.

Unikajmy kawy czy mocnej czarnej herbaty, bo te napoje podrażniają żołądek i zwiększają łaknienie. Jeśli się odchudzamy, nie dodawajmy zbyt dużej ilości oleju czy oliwy do sałatek, ograniczmy jedzenie masła i śmieta-ny. Sosy winegret można zastąpić sosami na bazie jogurtu.

Gdy Księżyc przebywa w znaku Raka, organizm potrzebuje większej ilości węglowodanów. W naszym menu nie może zabraknąć chle- ba, chętnie zjemy makaron, kluski śląskie, kopytka, leniwe, pyzy czy pie-rogi. Należy jednak uważać na słodycze, bo łakomstwo odbije się na naszej figurze. Unikajmy kiełbas, kotletów schabowych czy kanapek, bo pocho-dzące z nich kalorie szybciej odłożą się w naszym organizmie. Warzywa, na jakie mamy teraz apetyt, to bakłażan, cukinia, szpinak i karczochy.

„rf Gdy Księżyc przebywa w znaku Lwa, potrzebujemy więcej białka. Musimy zjeść coś ciepłego, żeby rozgrzać organizm i dostarczyć mu energii. Pomidory i sosy z nich powodują przypływ apetytu. Mięsa i wę-dliny podane na półmiskach i pięknie ozdobione mogą załamać silną wolę odchudzających się. Oprócz mięsa warto jeść warzywa strączkowe i ziarno słonecznika, który jest rośliną przypisywaną znakowi Lwa.

To również dobry czas na oczyszczanie organizmu. Pijmy wtedy więcej herbatek ziołowych i wody mineralnej. Dla oczyszczenia cery warto wypić napar z bratka.

Tags:

Leave a Reply