You are here: Home > Księżyc > Znak zodiaku – Strzelec

Znak zodiaku – Strzelec

Strzelec jako znak ognisty jest z natury stworzony do uprawiania sportów. Preferuje czynny odpoczynek. Ma bardzo duży apetyt — lubi zaspokajać ciekawość w każdej dziedzinie życia — dotyczy to również jedzenia. Stąd problemy z zachowaniem umiaru, a co za tym idzie — z nadwagą. Tradycja astrologiczna mówi jednak, że chudy Strzelec to Strzelec nieszczęśliwy. Jest odważny i lubi ryzykować, nie dziwi więc jego upodobanie do jazdy konnej, motocykli i sportowych samochodów. Szkoda mu czasu na sen, zbyt wiele ciekawych rzeczy się wokół niego dzieje, żeby marnować czas w łóżku. Lubi towarzyskie spotkania i alkohol, stąd częste problemy z układem trawiennym i wątrobą.

Grożą mu urazy bioder, stawów, a także reumatyzm i lumbago. Upodo-banie do dużych prędkości sprawia, że Strzelec nieraz jest sprawcą wypad-ków drogowych.

Zazwyczaj zapada na choroby stawów biodrowych i dolnej części kręgosłupa, najczęstsze u niego dolegliwości to: zwichnięcia stawów biodrowych, podagra, reumatyzm, złamanie kości ogonowej. Jest to najbardziej żywotny i zdrowy znak zodiaku.

Koziorożec jako znak ziemski lubi mieć wszystko w życiu uporządkowane i zaplanowane. Choroby się w tych planach nie mieszczą, dlatego często nie przyznaje się sam przed sobą, że coś mu dolega, i bagatelizuje ostrze-żenia lekarzy. Odżywia się nieprawidłowo, od przypadku do przypadku, lekceważy zalecenia związane ze zdrową dietą. Mimo to jego organizm jest bardzo odporny. Dożywa zwykle sędziwego wieku i bywa sprawny i samo-dzielny do późnych lat życia.

Największym zagrożeniem dla jego zdrowia jest zawodowa ambicja i chorobliwa pracowitość, czasem wręcz obsesja związana z pragnieniem osiągnięcia sukcesu za wszelką cenę.

Miewa problemy z przemianą materii i trawieniem, reumatyzm i kłopoty ze słuchem. Jego skóra jest atakowana przez różne bakterie, stąd trądzik lub wypryski, które występują u Koziorożców nie tylko w młodości.

Zdarzają się u niego problemy z kośćmi, stawami kolanowymi, procesami wydalniczymi. Zwykle zapada na przewlekłe i chroniczne choroby, które trudno do końca wyleczyć.

Tags:

Leave a Reply